• Sertifikatai


  „Soil Association” (Žemės draugija) yra Didžiosios Britanijos sertifikavimo institucija, laikoma viena seniausių ir griežčiausia iš visų Europos sertifikuotojų. Sertifikatas suteikiamas tik tuomet, jei produkte yra daugiau nei 95 % ekologiškos žaliavos. Jei ekologiškų žaliavų yra 70-95%, leidžiamas tik prierašas „organic“ („pagamintas su ekologiškomis medžiagomis“). Šis sertifikatas taip pat garantuoja, kad produkte nėra žmonėms ar aplinkai kenksmingų medžiagų, tokių kaip parabenai, dirbtiniai kvapikliai, dažikliai, naftos chemijos produktai, šiurkštūs prausikliai (SLE, SLES), glikoliai, nėra genetiškai modifikuoto ir kt. „Soil Association” sertifikuoti produktai yra biologiškai suyrantys ir nežalingi aplinkai, taip pat jie neišbandyti su gyvūnais. Kompanijos, norėdamos gauti šį sertifikatą, turi įrodyti kiekvienos naudojamos medžiagos ekologišką kilmę ir privalo teikti tikrinti kiekvieno naujo produkto cheminę formulę bei etiketes. Sertifikuotos kompanijos įsipareigoja kasmet tikrinti savo gamybinius įrengimus ir atlikti naudojamų medžiagų auditą. Šį sertifikatą turi šių gamintojų mūsų svetainės prekės: Balm Balm, Skin Blossom, Mumma Love Organics, Lulu&Boo, Organic Monkey.
  Global Organic Textile Standart (GOTS, liet. tarptautinis ekologiškos tekstilės standartas) yra pirmaujantis pasaulyje ekologiškos tekstilės pluoštų standartas, užtikrinantis produktų ekologiškumą ir pripažįstamas visose rinkose. Šis sertifikavimas apima visus tekstilės gaminių gamybos etapus, nuo žaliavos auginimo iki gaminio transportavimo. Jis užtikrina, kad GOTS sertifikuotas gaminys yra ekologiškas ir socialiai atsakingas. Norint gaminį sertifikuoti GOTS sertifikatu, jis turi būti pagamintas iš ne mažiau kaip 95% ekologiškų pluoštų. Šis universalus standartas užtikrina, kad nenaudojamos bet kokios kenksmingos auginant, dažant, plaunant ar atliekant tekstilės gaminių apdailą. Be to, gamintojai turi laikytis aplinką tausojančios politikos, kuri apima tokius veiksnius kaip sąžininga darbo praktika (įskaitant be vaikų darbo), vandens suvartojimas, nuotekų valymas ir pakuotė, kurioje nenaudojamas PVC plastikas. GOTS sertifikavimo centre yra įdiegtos visapusiškos kontrolės priemonės, kurias pritaiko nepriklausomas sertifikavimo vertintojas, stebintis ir išbandantis kiekvieną gamybos grandinės dalį – nuo ekologiškos medvilnės ūkininko iki verpimo cecho ir importuotojo atliekamų dažymo darbų. Šį sertifikatą turi gamintojo The Organic Company prekės.
  Vegan society (Veganų asociacijos) ženklas. Gaminiuose, pažymėtuose Veganų asociacijos ženklu, nėra jokių gyvulinės kilmės ingredientų, net tokių kaip kiaušiniai ar pieno produktai. Tai taip pat reiškia, kad gaminiai nėra bandomi su gyvūnais ir produktuose nėra genetiškai modifikuotų organizmų (GMO). Šiuo ženklu pažymėtos gamintojo Lulu&Boo prekės.
  Oeko-Tex 100 standartas yra visuotinai pripažintas tarptautinis ekologinis standartas, sukurtas Austrijos Tekstilės Instituto (Oti) ir Vokietijos tyrimų instituto Hohenstein. Patikrinta ir sertifikuota, turinti Oeko-Teks 100 ženklą, produkcija neturi nepalankaus, kenksmingo poveikio vartotojams. Oeko-Teks standarte pateiktos griežtos leistinų kenksmingų medžiagų kiekių normos tekstilės produkcijai.Pagal šį standartą yra tikrinami šie tekstilės gaminių ekologiniai rodikliai: sunkiųjų metalų, formaldehido, pesticidų, aromatinių aminų, fenolių bei kitų kenksmingų priemaišų kiekiai bei nudažymo atsparumai įvairiems gaminių nešiojimo poveikiams. Šiuo ženklu pažymėtos gamintojo Ochre and Ocre prekės.
  FLO Fairtrade (Sąžiningos prekybos ženklinimo organizacija) yra plačiausiai pripažinta sąžiningos prekybos sertifikavimo organizacija Europoje. Sąžininga prekyba (angl. Fairtrade) yra prekybos partnerystė, pagrįsta dialogu, skaidrumu ir pagarba, kuria siekiama didesnio teisingumo tarptautinėje prekyboje. Kiekvienas pirkdamas produktus gali teigiamai įtakoti besivystančiose šalyse gyvenančių žmonių gyvenimą. Tiesiogiai dėl sąžiningos prekybos 1,5 milijono šeimų gamintojų ir darbuotojų 58 šalyse gauna naudos.Sąžiningos prekybos standartus suteikia FLO (Fairtrade Labelling Organizations International). Tarptautinė Sąžiningos prekybos žymėjimo organizacija.Šiuo ženklu pažymėtos gamintojo Organic Monkey prekės.
  Real Beauty Manifesto buvo sukurtas 2015 metais, su tikslu apjungti natūralios ir ekologiškos kosmetikos gamintojus bei prekybininkus, siekiant integracijos į dorą, sąžiningą, atvirą ir aplinką tausojančią bendruomenę. RBM logotipas informuoja vartotojus, kad produktai yra pagaminti iš rūpestingai atrinktų natūralių medžiagų. Ekologiškos kosmetikos prekiniai ženklai tvirtai laikosi griežtų savo produkcijos sudedamųjų dalių kokybės ir kilmės standartų, nustatytų jų veiklą reglamentuojančių institucijų.
  Vegan & Vegatarian friendly, tai bendruomenės „Vegan Friendly Lietuva“ organizuojama akcija, žyminti kavines, restoranus, parduotuves, kurios turi ką pasiūlyti veganams ir jais rūpinasi.